Ekrem‘den S-400 açıklaması

Ekrem‘den S-400 açıklaması

Posted on 14 Nisan 2019 by admin in Genel

Seçim ardından itiraz süreçleri devam ederken, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu yeniden kameraların karşısına geçerek gündeme ilişkin açıkl amalar yaptı.

Bugün Kadıköy’deki Fenerbahçe – Galatasaray maçına giderek tribünleri provoke etmek isteyen İmamoğlu, “Buradan YSK’ya sesleniyorum. Maltepe’de 12 gündür sayım işlemi devam ediyor. Bitirin artık bu işi. Anlamsız yere orada frene basılıyor. AK Parti ve MHP’li üyelerin yavaşlatma içinde olduğunu biliyorum. Amacınız nedir?” açıklamasını yaptı.

“ULUSLARARASI MESELELER HEPİMİZİN CANINI SIKIYOR”

Hızını alamayan İmamoğlu ayrıca dış politikadaki gelişmelere değinerek, “Uluslararası meseleler hepimizin canını sıkıyor. S-400 meselesi ABD ile yaşananlar geride kalmış gibi sadece İstanbul’u konuşuyoruz. Çok daha önemli şeyleri ıskalıyoruz” şeklinde konuştu.

ABD’YE GÖZ KIRPTI

Ekrem Müdafa’nın bu açıklaması ABD’ye göz kırptı olarak yorumlandı.

Seçim itiraz süreci hakkında İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Ekonomi can yakıyor. Ekonomik travmayı milletçe yaşıyoruz. Uluslararası meseleler de aynı şekilde hepimizin canını sıkıyor. S-400 meselesi ABD ile yaşananlar geride kalmış gibi sadece İstanbul’u konuşuyoruz. Çok daha önemli şeyleri ıskalıyoruz. Ülkemizin, İstanbul’un anlamsız derecede yorulmasını şiddetle kabul etmiyoruz. Bu can sıkıyor.

Sendika iddiaları

İBB büyük bir organizasyon. İBB’deki bazı usul ve uygulamalar kulağımıza geliyor. Takip edip denetlemeye çalışıyoruz, çok üzülüyoruz. İstanbul sorununu bir an önce çözmemiz gerekiyor.

Sendika değiştirmek için baskı yapıldığı iddiaları geliyor. Ben İBB çalışanlarına tekrar sesleniyorum. Çalışan herkes bizim başımızın üstünde.

Bence en çok rencide edilen AK Partili dostlarım hemşehrilerimdir. Buradan sesleniyorum. Birçok seçim yaşamış, hizmet etmiş AK Parti’ye oy vermiş vatandaşlarım şu anda yaratılan ortam gerçekten kaygı verici, üzüntü verici.

Beni kutlayan hayırlı olsun diyen pek çok AK Partili dostlarım var. Yazıktır günahtır. En başta benim AK Partili hemşehrilerime yazık ediyorsunuz, onların kalbini kırıyorsunuz. Çok net, onları kucaklayacak bir belediye olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir