İbretlik olay. Sonunda tüyleriniz diken diken olacak

İbretlik olay. Sonunda tüyleriniz diken diken olacak.

İbretlik Olay!  Cerrahın telefonu çalar, arayan hastahane sekreteridir.  – Buyurun sizi dinliyorum. – Sayın hekim, ağır hasta var, acele bütün işinizi bırakın gelin. Geliyorum deyip acele ve telaşla yola düştü. Hekimi hastahanede hastanın babası hışımla karşıladı: – Benim oğlum ölüm döşeğindedir, ne için bu kadar geç kaldınız? Sizin kendi oğlunuz olsaydı yine böyle yapar mıydınız?

Cerrah gülümsedi: – Bana haber verilir verilmez acelece geldim. diyerek ameliyat odasına dahil oldu. Ameliyat iki saat sürdü.  Cerrah odadan çıkıp koridordaki babanın yanından sakince geçip gitti.  Ardından yardımcı hekim çıktı. Babaya  – oğlunuz yaşayacak dedi. Baba bir an sevindi, sonra yine hiddetlenip dediki: – Bu cerrah çok kötü ve insafsız bir adam.  Ne vardı yani, çıkarken bana iyi haberi o verseydi. Yardımcı hekimin gözleri doldu ve adamı hayatı boyunca pişmanlığa sevk edecek olan şu cevabı verdi:

– Cerrah çok güzel insandır.  Onun oğlu otomobil kazasında bugün vefat etti.  Biz onu oğlunun defin merasiminden çağırdık. Oğlunun defin merasimini yapamadan sizin oğlunuzun şifasına vesile olmak için hastahaneye geldi.hayatımızı emanet ettiğimiz doktorlarımızı katleden vahşileri lanetliyoruz. Fikret Hacı Osman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir