Melih Gökçek’ten Ekrem İmamoğlu’nu zora sokacak soru!

Melih Gökçek’ten Ekrem İmamoğlu’nu zora sokacak soru!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından “İstanbul CHP Belediye Başkan Adayı İmamoğlu’nun PKK hakkında tek kelimesini işittiniz mi?” diye sordu.

PKK’lı Bese Hozat’ın İmamoğlu’na destek açıklamalarının yer aldığı videoyu twitter hesabından paylaşan Gökçek, takipçilerine “İstanbul CHP Belediye Başkan Adayı İmamoğlu’nun PKK hakkında tek kelimesini işittiniz mi?” diye sordu. Gökçek, “Şu PKK’lı kadının konuştuklarına bakın, bu lafları işitip de İmamoğlu’na oy vermeye nasıl eliniz gidecek.” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK elebaşılarından Bese Hozat, terör örgütünün kanalında HDP’nin 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğini söyledi. Bu açıklamayı HDP onursal başkanı Ertuğrul Kürkçü de twitter hesabından paylaştı. Daha sonra ise terör örgütü PKK’nın bir başka elebaşı Duran Kalkan’ın İmamoğlu’na destek veren açıklaması ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük tepki var.

HDP’nin 23 Haziran seçimlerinde nasıl hareket edeceğini terör örgütü PKK elebaşılarından Bese Hozat açıkladı. Hozat, HDP’nin 23 Haziran’da AK Parti ve MHP’nin karşısında Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğini söyledi.

Terör örgütü KCK yöneticilerinden Bese Hozat’ın bu açıklamasını HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü de twitter hesabından paylaştı.

CHP’YE DE MESAJ VERDİ

Terörist Bese Hozat, terör örgütünün gazetesinde çıkan röportajında da aynı cümleleri kullanıyor, “Faşizme karşı demokratik güçbirliğini HDP destekleyecektir. Kürtlerin tavrında değişiklik yoktur. CHP’nin de doğru yaklaşması gerekiyor” diyor.

BU KEZ DE BİR BAŞKA TERÖRİSTTEN AÇIKLAMA GELDİ

Açıklamalara tepki yağarken bu kez de terör örgütü PKK’nın bir başka elebaşı Duran Kalkan, Ekrem İmamoğlu’na destek açıklaması yaptı. Söz konusu videoda terörist Duran Kalkan, “Ekrem İmamoğlu oy verenleri unutmamalı. Ters şeylere girmemeli. Toplum kendisine nasıl güven duydu, onu geri almasını da bilir” diyor.

GAZETECİ NEDİM ŞENER’DEN SERT TEPKİ

Öte yandan gazeteci Nedim Şener ise terör örgütün açıklamasına çok sert tepki gösterdi. Şener, “Amerika’nın paralı uşağı, Türk Kürt demeden sivilleri, kadın çocuk 11 aylık bebeği bile katleden terör örgütü PKK yöneticisi Bese Hozat, rezilce 23 Haziran İstanbul seçimi hakkında katlettiği Kürtler adına konuşuyor” diye mesaj attı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir