Metin külünkten yasa tasarısı önerisii

Eski Milletvekili Metin Külünk, yaşanan te-rör olaylarının ardından flaş bir teklifte bulundu. Külünk, te-rörist olduğu belirlenen şahısların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılmasını ve mal varlıklarına el konulmasını öngören bir yasa teklifi fikri sundu.. “YENİ ANLAYIŞLAR GELİŞTİRMEK DURUMUNDAYIZ”Metin Külünk, ter-öristlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılması ve mal varlıklarına el konularak, el konulan mal varlıklarının kurulacak fonda toplanıp terörle mücadele kapsamında kullanılması için “Ceza Muhakemesi Kanunu, Terörle Mücadele Kanunu ve Türk Vatandaşlığı Kanunu”nda değişiklik yapılmasına ilişkin bir kanun teklifi fikri sundu.

İnsanlık suçu olan terörün insanlığın özgürlüğünü, temel hak ve hürriyetlerini, toplumun huzurunu yok etmek istediğini belirten Metin Külünk, “Te-rör toplumu, milleti, devleti teslim almak istiyor. Ne teröre teslim oluruz ne de teröriste teslim oluruz. Te-rörizm ile mücadelede yeni anlayışlar geliştirmek durumundayız” dedi. Özellikle ülkemizin bulunduğu coğrafyada terörün bir vekalet üstlendiğini belirten Külünk, “Küresel güçlerin güç mücadelesinde te-rörizm artık kategorize edilir hale gelmiş, güçler kendi çıkarları doğrultusunda te-rörizmden beslenir hale gelmiş durumda. Hatta en iğrenç bir mesaj türü haline getirilmiş durumda” diye konuştu.

“TE-RÖRİST VATANDAŞLIKTAN ÇIKARTILSIN, MAL VARLIĞINA EL KONULSUN”

Türkiye’nin son 30 yılda te-rörü dünya ölçeğinde en yoğun imtihanı yaşayan ülke olduğunu kaydeden Külünk, “Te-rör üzerinden devletimiz ve geleceğimiz teslim alınmak isteniyor. Te-rör kimden gelirse gelsin, insan yaşamına kast eden, toplumun temel hak ve hürriyetlerini yok etmek isteyen saldırı kimden gelirse gelsin aynı kategoridedir. Dolayısıyla DAEŞ, PKK ve PYD arasında hiçbir fark yoktur” şeklinde konuştu.

Bu örgütlere karşı mücadelenin daha güçlü hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Külünk, “Te-rörist olduğu tespit edilen şahısların vatandaşlık hakkından faydalanma lüksü yok. Sen benim hukukumu yok etmek isteyeceksin hem de benimle eşit şartlarda vatandaş olacaksın. Bunu kabul etmek mümkün değil. Te-rörizme bulaşmış şahısların vatandaşlıktan çıkartılması noktasında yasa faaliyeti ile Bakanlar Kurulu’nun, devletin elini güçlendirmeliyiz. El konulan mal varlıklarının terörle mücadele için kurulacak bir fonda toplanarak te-rörizmle mücadelede kullanılmasını öngörüyor bu yasa teklifi. Devleti, milletin iradesini teslim almak isteyen te-rörizm faaliyetlerinin içinde kim varsa bu kapsamda sayılması gerek” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir