Poşetle ilgili milyonların yüzünü güldüren gelişmeyi Erdoğan verdi

Poşetle ilgili milyonların yüzünü güldüren gelişmeyi Erdoğan verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda konuştu. İki hafta içinde aday tanıtım toplantılarını bitireceklerini hedeflediklerini vurgulayan Erdoğan, 

“İlk kez bu seçimlerde oy kullanacak 1 milyona yakın vatandaşımız var. Teşkilatlarımızın bu seçmenleri yakın markaja alması lazım” şeklinde konuştu. Erdoğan son olarak milyonlarca bez torba ve fileyi vatandaşlarla ücretsiz dağıtacaklarını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: “İki hafta içinde aday tanıtım toplantılarını bitirmeyi hedefliyoruz. Bu sürecin ardından adaylarımızın saha çalışmalarına bir an önce başlamasını istiyoruz. Aday seçim süreci artık geride kaldı, bu saatten sonra aday adaylarının rekabeti seçim çalışmalarına yansıtmayacaklarına inanıyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘YSK önünde oturacağız’ diyenleri unutmuş değiliz. Nerede oturdunuz? Hala oturuyorsunuz. Esameniz bile yok. 1,5 milyona yakın seçmen adres değiştirdi. 24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart’ta 234 bin vatandaşımız vefat nedeniyle seçmen listelerin olmayacak . Ayrıca, 63 bin yükümlü, 64 binden fazla kişi yurtdışında olması nedeniyle sandığa gidemeyecek.

Ayrıca, 375 bin kişi MERNİS’te yer almadığı için listede yok. Bu kişilere teker teker ulaşıp seçmen kütüklerine kaydettirmeniz lazım. 24 Haziran’dan bu yana 1,5 milyona yakın seçmen adresi değiştirdi. 1 milyon kişi ilk kez oy kullanacak. Teşkilatımızın, bu seçmenleri yakın markaja alması çok önemli.

Her seçim bir sınav: AK Parti her seçimi bir imtihan olarak görür. Kolay imtihan olmaz. Milletimizle irtibatımız seçimden seçime değil, süreklidir. Milletimize seçimden seçime giden partiler hiç bir zaman bulundukları yerden ilerleyemezler. Kendi politikalarını anlatarak milletin desteğini almak yerine sadece AK Parti’yi ve şahsımızı hedef alarak ilerlemeye çalışıyorlar.

Te-rö-r örgütleriyle kol kolalar: Son 5-6 yılda yaşadığımız hadiseler bize ‘yerli ve milli duruş’ sahipleriyle birlikte durabilmenin farkını göstermiştir.

Bir yanda ter-ör örgütlerine karşı dimdik duranlar, diğer taraftaysa t-er-ör örgütleriyle kola kola girenler, kendi çıkarları için feda edemeyecekleri değerleri olmayanlar..

“2018 BÜYÜMESİ TAHMİNLERİN ÜZERİNDE OLACAK”: 2017’de Türkiye’nin yüzde 3 – 3,5 büyüyeceklerini söylediler biz yüzde 7 büyüdük. Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak. Türkiye’yi batmış bir ülke gibi gösterme gayretinde olanlara bir kez daha derslerini vereceğiz.

14 yıla baktığımızda ilk üç yıl ANAP’ın tek başına iktidarı var. Sonrasında CHP, SHP’nin bizimle alakası yok demeye başladı. 14 yılın ortalaması 70,3. Şimdi bizim dönemimize geliyoruz tamamı tek parti iktidarı en yüksek enflasyon yüzde 20,3. Bu 16 yılın ortalaması 9,5.

Sahayı boş bıraktığımızda bunların iftiraları her tarafı kaplar. İftiralara cevabını vereceğiz. Tüm hanımlarımıza ulaşmaya çalışacağız unutmayın kale içeriden fethedilir. Aslolan gönüllere girmektir, gönülleri fethetmektir. Biz naylona, naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Bu seçimde biz bez torbalar ve ke-ne-vir-den yapılmış filelerle meydanda olacağız. Milyonlarca bez torba ve file hazırlıyoruz, milletimize promosyon olarak dağıtacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir