CHP’li Başkan Haddini Fena Aştı! Demirtaş İçin Bakın Neler Söyledi!

CHP’li Başkan Haddini Fena Aştı! Demirtaş İçin Bakın Neler Söyledi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan katıldığı bir televizyon programında skandal açıklamalarda bulundu. Tezcan, cezaevinde tutuklu bulunan Demirtaş için “haksız yere içeride” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere katıldığı bir televizyon programında, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş için “haksız yere içeride” ifadesini kullandı.

Eski CHP milletvekili Eren Erdem’in “Tutuklanmam onun eseridir” diye eleştirdiği CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’dan ilk açıklama geldi.

Tezcan, CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, eski milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem’in bugün haksız, hukuka aykırı bir şekilde tutuklandığını, sürecin hiçbir yerinde hukuk olmadığını söyledi.

CHP Sözcüsü ”Eren Erdem’in tutuklanması, başından sonuna kadar kurgulanmış siyasi bir operasyondur. Bu tutuklama Türkiye’de hiç kimsenin can ve mal güvenliğinin, hukuki güvenliğinin olmadığının kanıtıdır” diye konuştu.

‘FETÖ’YE YARDIM’ SUÇLAMASINDAN ZATEN DAVA VARDI

Eren Erdem hakkında açılan davanın ‘FETÖ’ye yardım’ iddiasını içerdiğini belirten Tezcan, Erdem’in zaten bu dava nedeniyle 19 Eylül’de duruşmasının bulunduğunu kaydetti.

İddianame kabul edildikten sonra tutuklama kararı verilmediğini anımsatıp “19 Eylül tarihinde Eren Erdem duruşmasına gidecek, savunmasını yapacak. Aslolan tutuksuz yargılamadır. Her şey net olarak ortaya çıkacak, ama bir algı operasyonu yaratılmak için Eren Erdem apar topar tutuklanıyor” dedi.

Tezcan, Eren Erdem’in ‘FETÖ’ye yardım’ iddiasıyla tutuklanmasını şöyle değerlendirdi:

“Bu tam bir komedi. Hayatları, bütün yaşamları FETÖ’ye yardım, FETÖ’yü devlete yerleştirmek, FETÖ’yle iştirak halinde iş tutmakla geçenler, hayatı FETÖ ile mücadeleyle geçmiş bir arkadaşımızı FETÖ’ye yardımdan tutukluyor. Ne yazık ki Türkiye bu tür acı iftiralarla ilk defa karşılaşmıyor. Daha önce Sözcü, Cumhuriyet gazetesi yazarlarında olduğu gibi, yaşamı boyuncu FETÖ ile mücadele etmiş olanlar, yaşamı boyunca FETÖ ile el ele tutuşup, beraber iş tutanlar tarafından FETÖ’cülükle suçlanıyor. Dokuz kitabında da FETÖ ile mücadele etmiş, gazeteciyken de siyasetçiyken de FETÖ ile mücadele etmiş…”

”Delil olarak dayandıkları hususlar FETÖ’cülerin iddianamelerinde yazdıkları hususlar. FETÖ’cülerin topladıkları delilleri, Eren Erdem ‘in aleyhine kullanıyorlar. Bunu hiçbir vicdan sahibinin kabul edebilmesi mümkün değildir. Bu çok açık siyasi operasyon yapma alışkanlığında olanların atacağı iftiradır.”

Bu tutuklamanın, iktidar kanadının kontrol altındaki yargının bu uygulamalara devam edeceğinin işareti olduğunu söyleyen CHP Sözcüsü, “Tutuklama bir siyasi operasyon. Bu operasyona teslim olmayacağız. Türkiye’de hukukun hakim kılınacağına inancımız tamdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir