Dünyanın bütün savaş uçaklarını vurabilecek kapasiteye sahip.. TSK ilk kez izin verdi..

Son teknolojiyi kullanarak 24 saat hem havada hem karada etkin bir biçimde görev yürüten 13’üncü Hawk Batarya Komutanlığı birlikleri Suriye sınırında görev yapıyor.

Suriye sınırında son teknolojiyi kullanarak 24 saat hem havada hem karada etkin bir biçimde görev yürüten 13’üncü Hawk Batarya Komutanlığı birlikleri yeni yıla hava sahasındaki gelişmeleri takip ederek girdi.

Türk Hava Kuvvetlerinin Hawk Batarya Komutanlığı birlikleri Suriye üzerinde uçan uçaklar, hava araçları ile İnsansız Hava Araçlarını tespit ve gözetleme yaparak, 40 kilometreye kadar mesafedeki hava araçlarını anında yok etme yeteneğine sahip son teknolojik imkanları kullanan birlikler günün 24 saati görev yapıyor.

15’inci Füze Üst Komutanlığı 1. Filo Komutanlığı’na bağlı 13’üncü Hawk Batarya Komutanlığı birlikleri Suriye’deki gelişmeler üzerine Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda üst bölgesi oluşturdu.

İHA tarafından ilk kez görüntülenen 13’üncü Hawk Batarya Komutanlığında görevli birlikler, Suriye hava sahasındaki tüm hareketlilik, Suriye hava sahası üzerinden Türkiye’ye doğru yaklaşan uçaklar, hava araçları ile İHA’lar tespit ve gözetlemesi yapılıyor.

Birkaç saniye içerisinde hazır hale gelen sistem son teknolojik imkanları kullanarak Türkiye’ye tehdit olacak havadaki bütün konuşulu bulunan kadar havada füzelerle anında imha edebiliyor.

Suriye hava sahasındaki uçan ve Türkiye’ye yaklaşan her hangi bir hava anında entegre sistem ile hem Genel Kurmay Başkanlığı hemde Hava Kuvvetler Komutanlığı tarafından görülebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir