İslanda tarafını tutan Türk

İslanda tarafını tutan Türk

İzlanda olayında Türk tarafını bırakıp İzlandalılar haklıdır diyen tek Türk. Türkiye’ye ve futbolcularımıza yapılan haksızlığa karşı tepki göstereceğine karşı tarafın yanında oldu. Şaka değil gerçek.

İzlanda’da A Milli Takım’ın yaşadığı saygısızlık, büyük tepki çekti. Maç için Konya’dan İzlanda’daki Keflavik Havalimanı’na gelen milli takım kafilesi,

Ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletildi. Türkiye, İzlanda’ya bu olayın ardından nota verdi. Sosyal medyada vatandaşlar yapılan saygısızlığa tepkisini dile getirdi.

“VE KURALA UYULMALI DEDİ”: Ancak Gazeteci Nevşin Mengü’nün tutumu şaşırttı. Nevşin Mengü yaptığı paylaşımda, “Bu tür seyahatlerin organizasyonu yapılırken daha dikkatli olmak gerekir.

Bir kural varsa kurala uyulmalı, kuralları çiğneyerek, biz yaparız oldularla, haklıyken haksız duruma düşeriz.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Nevşin Mengü A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda havalimanında bekletilme sebebinin uçuşun onaylanmamış bir havaalanı olan Konya’dan yapılması olduğunu belirterek, “Bu tür seyahatlerin organizasyonu yapılırken daha dikkatli olmak gerekir. Bir kural varsa kurala uyulmalı, kuralları çiğneyerek, biz yaparız oldularla, haklıyken haksız duruma düşeriz” yorumunda bulundu.

Nevşin Mengü’nün paylaşımları şöyle;

İzlanda’da Emre Belözoğlu’na tuvalet fırçası uzatan herif salağın teki eyvallah. yalnız İzlanda’yı kınarken atlamamız gerek bir detay var. Milli takımın bekletilme sebebi, uçuşun onaylanmamış bir havaalanı olan Konya’dan yapılması.

Bu tür seyahatlerin organizasyonu yapılırken daha dikkatli olmak gerekir. Bir kural varsa kurala uyulmalı, kuralları çiğneyerek, biz yaparız oldularla, haklıyken haksız duruma düşeriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir