Hulusi akar gerçeği

Bugün sizinle ilk kez duyacağınız önemli bazı bilgileri ve bulguları paylaşacağım. Son günlerde Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar’a yönelik saldırılar var malum. Başını CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel çekiyor. Akar’ı 15 Temmuz üzerinden itibarsızlaştırmak istiyor.Bunun ASIL SEBEBİNİ sonra söyleyeceğim ama önce güncel olanı yazayım: Özgür Özel ile temsil edilen CHP, partneri HDP’nin yoldaşı PKK-YPG terör örgütüne yönelik Fırat’ın doğusunda operasyon hazırlıkları sürerken Akar’ı itibarsızlaştırmayı amaçlıyor. Hedefi de geçen gün de belirttiğim üzere TSK’nın savaşma azmini kırmak. Şimdi gelelim asıl sebebe.

FETÖ’CÜ GENERAL NEDEN SAMİMİYDİ? Ama bunun için önce 221 sanıklı Çatı Davası’nda savunma yapan FETÖ’cü tuğgeneral Erhan Çaha’nın ifadesine bakalım. Erhan Çaha, 15 Temmuz’u askerî görünümlü sivil darbe olarak niteledikten sonra “Bu darbe Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları ve MİT Müsteşarı’nın planı, bilgisi ve kontrolü dâhilinde oldu” diyordu. Ümit Akdemir yine her zamanki gibi çarpıcı bir bulguyu benimle paylaştı.Erhan Çaha aslında bunu söylerken samimiydi. Çünkü tüm FETÖ’cü generaller ve subaylara FETÖ üst yönetiminden “Hulûsi Akar, kuvvet komutanları ve MİT Müsteşarı da darbenin içinde olacak, rahat olun” denmişti. Neden böyle bir “garanti”ye ihtiyaç duyulmuştu ki, sonuçta darbeyi yapacak güçleri vardı ve bu isimlerin hepsini fiziken ya da bürokratik olarak tasfiye edeceklerdi.

HUZURSUZLANAN FETÖ’CÜLERE AKAR GARANTİSİ Bu GARANTİ’nin verilmesinin sebebi darbeden üç-dört ay önceki Türkiye gazetesinde çıkan yazılarımdı. O zaman dikkat çekmemişti CHP’liler ve FETÖ yalakası İYİ Partililer nezdinde ama FETÖ’cüler gerekli “mesajı” almışlar, telaşa düşmüşlerdi. Çünkü söz konusu yazılarımda FETÖ’cülerin darbe hazırlığı içinde olduğunu, hususilerin Ankara’da hücreelemanlarıyla toplantılar yaptığını, Fetullah’ın yeşil cübbe giyerek darbe mesajları verdiğini yazmış, ardından da “Cemaatçi askerlere son uyarımdır. Böyle bir maceraya sakın girişmeye kalkmayın. Biliyorum talimat aldınız ama gelin devletle iş birliği yapın ve bir maceraya atılmayın” demiştim. Sonra da “Devlet sizi izliyor, iş üstünde yakalanacaksınız, tavukların tarda sayıldığı gibi hizalanacaksınız” diye

eklemiştim. Gerçi Sözcü yazarı Soner Yalçın “Ben de yazmıştım FETÖ’cülerin darbe hazırlığı içinde olduğunu, keza Mustafa Önsel de yazmıştı, Batı basını zaten yazıyordu” diyor ama sonuçta FETÖ’cüleri içeriden vuran yazılar benimkilerdi. Amacım FETÖ’cü subayların durumu kendi içlerinde sorgulaması ve ülkemizi bir kaosa, iç savaşa sokacak maceraya atılmasını önlemekti. Nitekim sorguladılar ve üstlerine iletmeye başlayıp“Adam konuşmalarımıza kadar her şeyi yazıyor, bu işten vazgeçelim” demeye başladılar. Üstelik korkuyorlardı. İtirazlar Pensilvanya’ya, FETÖ iblisine kadar gidince onun kurnazca “buluşu” alttakilere iletildi: “Merak etmeyin, Hulûsi Akar, kuvvet komutanları ve Hakan Fidan da bizi destekliyor” Fetullah iblisi darbe olmazsa YAŞ ve benzeri yollarla örgütünün tasfiye edileceğini biliyordu. Nitekim İzmir’de yüzlerce

FETÖ’cünün yargılanacağı bir dava açılmış, 2016 Ağustos’undaki YAŞ’ta 500 FETÖ’cünün tasfiye edileceği belli olmuştu. FETÖ’cü general ve subaylar işte bu gazla 15 Temmuz’da yola çıktılar ve hepimizin bildiği üzere paket edildiler. Dolayısıyla Çatı Davası’ndan yargılanan FETÖ’cü tuğgeneral Erhan Çaha doğruyu ifade etmese de söylediklerinde samimi. Çünkü FETÖ’cüler gerçekten de Akar ve kuvvet komutanlarının darbeyi desteklediklerini sanıyordu. Öyle denmişti ona da diğerleri gibi.ALDATILMIŞLARDI Biliyorsunuz yazılarımı yalnızca FETÖ’cüler gündeme getirmiyor. CHP ve FETÖ’den beslenen tüm medya ve yazarlar da bu yazılar üzerinden hükûmetin darbeyi bildiğini ima etmeye çalıştılar. Özgür Özel’in Hulûsi Akar’a saldırısının ardında da işte bu gerçek var. Sözlerinin satır araları şunu söylüyor: “Sen darbeye destek verecektin ve son anda kıvırdın, vazgeçtin. Bu yüzden darbe başarılı olamadı ve Erdoğan devrilemedi” Bazılarınız diyecek ki Özgür Özel ve birkaç CHP’li milletvekili Meclis’e gittiler ve kahramanca direndiler AK Partililerle birlikte.

ÖZGÜR ÖZEL VE CHP’LİLER DARBE BAŞARILI OLSAYDI MECLİS’E EL KOYACAKTI Şimdi yazacaklarımı da ilk kez gündeme getiriyorum. Artık CHP’li Özgür Özel ve avanesinin oraya FETÖ’ye karşı direnmek için gittiğine inanmıyorum. Onlar darbenin başarılı olacağına dair duyumları almışlardı ve Kemalist darbecilerin desteğiyle FETÖ’cü askerlerin darbesi başarılı olduğu takdirde Meclis’e el koyacaklardı. Çünkü benim orada görünce saygı duyduğum ama sonraki “icraatları” vekonuşmaları”na baktığımda büyük bir çelişkiye düştüğüm Özgür Özel’in bu öfkesinin altında yatan gerçek maalesef bu. Saldırganlıkları ve hâl-i pürmelalleri evlenme hayaliyle yıllarını verdiği kadın ya da erkeğin ihanetine uğrayan bir insanın psikolojisiyle açıklanabilir ancak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir